Aktuality

Ultra tichý chladič R-32 spoločnosti CIAT inštalovaný v traumatologickom a ortopedickom krídle nemocnice v meste Craigavon

CRAIGAVON, Severné Írsko, 07.07.2021

Chladič AQUACIAT POWER TM bol vyzdvihnutý na svoju pozíciu na streche budovy v rámci uzavretého nádvoria.

Ultra tichý chladič spoločnosti CIAT, ktorý využíva chladivo R-32 a pracuje s nižším potenciálom globálneho otepľovania, bol nainštalovaný na nemocnici v meste Craigavon v Severnom Írsku. Spoločnosť CIAT je súčasťou Carrier Global Corporation (NYSE: CARR), popredného svetového poskytovateľa budovania zdravých, bezpečných a udržateľných riešení chladiarenského reťazca.

Využitie chladiva R-32 v novom vysokovýkonnom AQUACIAT POWER TM  LD 2000R znižuje dopad chladiča na životné prostredie vďaka dvom tretinám chladiva. Ultra tichá jednotka je vybavená doplnkovou akustickou izoláciou v okolí kompresorov, za účelom minimalizovať rušivosť v nemocničnom Oddelení traumatológie a ortopédie. Chladič dodala spoločnosť Aircon Sales and Services a pre Southern Health and Social Care Trust v Severnom Írsku ho nainštaloval dodávateľ zo sídlom v meste Dungannon, B J Mcgrath Plumbing & Heating.

Chladič nahradil predchádzajúcu jednotku spoločnosti CIAT na konci jej životnosti. S podobnou chladiacou kapacitou 550 kilowattov je nový chladič výrazne kompaktnejší, ľahší a energeticky výhodnejší ako predchádzajúci model, a to vďaka nedávnym dizajnovým vylepšeniam. Prípojky na prívodné a vratné potrubia sa jednoducho upravili tak, aby vyhovovali novému systému.

Dodanie chladiča bolo pre projekt kritické kvôli nadväznosti ďalších stavebných prác. Spoločnosť Aircon Sales dokázala splniť tesný časový plán na dokončenie prác vďaka úzkej spolupráci s CIAT UK a inštalatérom.
„Od spoločnosti Aircon Sales and Services dostávame vynikajúcu podporu už niekoľko rokov, a čo sa týka technickej stránky je táto spoločnosť veľmi dobre informovaná,“ povedal Mark McGrath zo spoločnosti B J Mcgrath Plumbing & Heating, ktorý viedol inštaláciu. „Urobia všetko preto, aby vybavenie plne vyhovovalo požiadavkám zákazníka. S vybavením spoločnosti CIAT sme zhotovovali už niekoľko projektov a ich kvalite a dizajnu plne dôverujeme. Predchádzajúce projekty sa týkali inštalácií jednotiek spravujúcich vzduch pre miestnu univerzitu, kancelárie mestskej rady a pre svetového výrobcu motorových vozidiel v Severnom Írsku.“

Jednotka bola vyzdvihnutá na danú pozíciu na platformu na streche budovy v rámci uzatvoreného nádvoria. To si vyžadovalo služby obrovského vysokozdvižného 300 tonového žeriavu, najväčšieho žeriavu svojho druhu v Severnom Írsku.

Chladiče AQUACIAT POWER TM fungujú na báze tichých SCROLL kompresorov, ktoré sú plne optimalizované na využitie chladiva R-32. Svojou kompaktnou rozlohou sú vhodné na využitie na miestach alebo strechách s obmedzenou veľkosťou. Obsahujú dva chladiace okruhy, ktoré poháňa 8 kompresorov, vďaka čomu poskytujú vysoký stupeň odolnosti a málo pravdepodobnú poruchovosť.