Predaj / Servis: Pondelok - Piatok - 8:00-16:00

Tepelné čerpadlo pre ohrev TÚV

ASTEO 2

Objem 270 litrov
Teplota vykurovacej vody až 62°C
Cena  už od  2 990 €


asteo.jpg


Ohrev teplej úžitkovej vody (TÚV) je druhým energeticky najnáročnejším procesom v prevádzke bežného rodinného domu. Preto sa tu priamo ponúka použiť tepelné čerpadlo iba na ohrev TÚV.

Základný popis

Toto kompaktné tepelné čerpadlo je určené pre inštaláciu vo vnútorných priestoroch rodinných domoch, malých penziónov a malých administratívnych budov. Produkt sa skladá z niekoľkých hlavných častí. Z TEPELNÉHO ČERPADLA, ktoré ohrieva TÚV v AKUMULAČNEJ NÁDOBE. V prípade, že už čerpadlo nie je schopné ohrievať vodu na požadovanú teplotu zapína REGULÁCIA  POMOCNÉ ELEKTRICKÉ VYKUROVACIE ŠPIRÁLY, ktoré ohrejú vodu na nastavenú teplotu.

Tepelné čerpadlo odoberá tepelnú energiu zo vzduchu a predáva ju do TÚV. Toto čerpadlo o maximálnom výkone 1,7 kW ohrieva TÚV v akumulačnej nádobe. Akumulačná nádoba má objem 270 litrov a proti korózii je chránená smaltom.

Ochrana vnútornej strany nádoby a elektrického ohrevu pred usadzovaním vodného kameňa, je riešená pomocou magnéziových anód.

V prípade, že tepelné čerpadlo nestačí ohriať vodu na požadovanú teplotu tak sa zapínajú prídavné štandardné elektrické vykurovacie špirály. Špirály sú umiestnené v nádobe a sú riadené reguláciou kotla.
Regulácia, ktorá riadi prevádzku jednotky je veľmi jednoduchá a intuitívna. Komunikácia s jednotkou prebieha pomocou niekoľkých tlačidiel a modro podsvieteným displejom. Štandardné funkcie sú: nastavovanie teploty vody typu ohrevu (časový režim, ohrev podľa potreby, ohrev len v nízkej tarife, odložený štart, atď.).

Najdôležitejšie pri tepelnom čerpadle je voľba miesta inštalácie v dome. Voľba miesta a zdroja vzduchu veľmi ovplyvňuje účinnosť jednotky. Nevhodným umiestnením môžeme degradovať skvelý produkt na úroveň klasického elektrického kotla.

Najčastejšími miestami umiestnenia sú garáž, technická miestnosť alebo pivnica. Je vhodné, aby miesto inštalácie nesusedilo so spálňou, pretože by prevádzka jednotky mohla v noci obťažovať okolie. Pri výbere miesta inštalácie je nutné, aby podlaha uniesla prevádzkovú hmotnosť jednotky, ktorá sa pohybuje cez 300 kg. Vzhľadom k malým rozmerom jednotky nie sú priestorové nároky príliš veľké. Stačí voľný priestor o ploche cca 1 m2, ktorý je chránený pred poveternostnými vplyvmi.

Pre vytvorenie cenovej ponuky nás neváhajte kontaktovať.

Spolupráca

Rozširujeme sieť montážnych firiem tepelných čerpadiel CIAT.

V prípade záujmu kontaktujte našich obchodno-technických zástupcov alebo emailom na: ciat@ciat.sk

Kde nás nájdete?

Pobočka BA
Rožňavská 24, 821 04 Bratislava
Telefón
+421 907 602 750
 
Pobočka HE
Tolstého 1, 066 01 Humenné
Telefón
+421 57 7880 626